Garrantzitsuenak



Agenda pdf formatuan

ABENDUAK 16 / igandea

■ Irteera Oihana mendira Olentzerori gutunak emateko

Ordua: 11:00
Irteera: Antso VI. Jakituna plazatik

ABENDUAK 17 / astelehena

■ Gabon-kanten XXVI. jaialdia

Parte-hartze librea
Ordua: 18:00
Non: San Andres parrokia

ABENDUAK 22 / larunbata

■ Gabon-kanten XXVII. Erronda

Ordua: 19:00
Ibilbidea: Irteera Udaletxetik, karrikak: Nagusia, Esteban Armendáriz, Esteban Armendáriz 3. zeharkalea, Oianpea, Kapanaburua, Antso VI. Jakituna plaza, Ezkaba, Larrainak, Nagusia eta parrokia-eliza

■ Eguberrietako Pregoia

Ordua: 19:30, gabonkanten errondaren ondotik
Non: San Andres parrokia

■ Jaiotza monumentala, inaugurazioa. Opari zozketa

Non: San Andres parrokia
Ordua: pregoiaren ondotik

■ Eguberrietako kontzertua

San Andrés Abesbatza
Ordua: 20:15
Non: San Andres parrokia
Sarrera librea

ABENDUAK 24 / astelehena

■ “Puxka bilketa”

Ordua: 12:00
Irteera: Udaletxe plazatik

■ Haurrendako txokolate jana, Jaialdi Akordeoi taldeak girotua

Ordua: 17:00
Non: Gure Txolarte elkartea (Larraina kalea)

■ Olentzero eta Mari Domingi

Ordua: 18:00
Arreko Trinitatera iritsiko dira.
Ibilbidea, karrikak: Nagusia, Esteban Armendáriz, Aita Murillo, Oianpea, Kapanaburua, Larrainak, Ezkaba, Fermín Tirapu eta Nagusia Atarrabia pilotalekuraino

ABENDUAK 26 / asteazkena

■ Zirku-ikuskizuna euskaraz “Lunatikus Zirkus”. Taldea: Teatro Paraíso.

4 urtetik gora
Ordua:18:00
Non: Antzokia
Sarrera: 3 € lehiatilan eta 2 € Interneten

ABENDUAK 27 / osteguna

■ Txotxongilo-ikuskizuna “Namor, el niño pez”. Taldea: The Nose Theater.

4 urtetik gora
Ordua:18:00
Non: Antzokia
Sarrera: 3 € lehiatilan eta 2 € Interneten

■ “Gabonetan kantuz”, Atarrabia Abesbatzarekin

Ordua:18:30
Irteera: Udaletxe plazatik

ABENDUAK 28 / ostirala

■ Antzerki-ikuskizuna txotxongiloekin “Pi-ra-tas ¡alerta basurasalvemos el mar”. Taldea: Bambalúa Teatro.

4 urtetik gora
Ordua:18:00
Non: Antzokia
Sarrera: 3 € lehiatilan eta 2 € Interneten

ABENDUAK 29 / larunbata

■ Kontzertua “The Wound in the Water” In Tempore Abesbatza- San José Abesbatza eta bere Talde Instrumentala

Ordua:20:00
Non: Antzokia
Sarrera: 6 € lehiatilan eta 5 € Interneten

ABENDUAK 30 / igandea

■ Magia familientzat “Las mágicas aventuras de Míster Fantastic”. Magoa: Marcos Ortega.

4 urtetik gora
Ordua:18:00
Non: Antzokia
Sarrera: 5 € lehiatilan eta 4 € Interneten

URTARRILAK 3 / osteguna

■ Haur tailerrak eta jolasak

Ordua: 17:30
Non: Udaletxe plazan

■ Errege postariak

Ordua: 18:00
Non: Udaletxe plazan

■ Elkartasunezko txokolate jana (1 €)

Ordua: 18:30
Non: Udaletxe plazan

■ Zezen gurpildun bat zozketagai

Ordua: 19:30
Non: Udaletxe plazan

URTARRILAK 4 / ostirala

■ Ikuskizuna: dantza errusiarra eta modernoa “Ispiluan zehar”. Jekaterinburgeko Gazteria (Uralak, Errusia).

Ordua:18:00
Non: Antzokia
Sarrera: 5 € lehiatilan eta 4 € Interneten

URTARRILAK 5 / larunbata

■ 18:30 Errege Magoen etorrera Arreko Trinitateko zubian barna, errege-zaldietan.

Segizioa Kultur Etxeraino

■ 19:00 Errege Magoen kabalkada

Ibilbidea: irteera Kultur Etxetik, kaleak: Nagusia, Esteban Armendáriz, Oianpea, Kapanaburua, Larrainak, Nagusia eta Udaletxe plaza

■ 20:00 Haurrak hartzeko ekitaldia, parrokia-elizan

URTARRILAK 11 / ostirala

■ Erabakia eta sari banaketa Jaiotza, Erakusleihoak, gazte Literatura Lehiaketak eta Eguberrietako VIII. Argazki Lehiaketa. Omenaldia urtemuga ospatzen duten taldeei.

Ordua: 19:30
Non: Antzokia

Deja un comentario

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.